Prechod na navigáciu vodorovná Prechod na navigáciu Hlavné menu
IKV

DBM

Dom Božieho Milosrdenstva v Ľubici


P1010133.JPGKapacita: 27 miest v útulku
Miesto poskytovania sociálnej služby: 059 71Ľubica, Vrbovská 17
Dom Božieho Milosrdenstva je domom, kde je od roku 1998 poskytovaná komplexná starostlivosť o ženy najmä po opustení detských domov, po liečení na závislosti a po výkone trestu, kde sa im poskytuje aj resocializácia.
Súčastný stav a cieľ projektu
Problém v starostlivosti o ženy a dievčatá, ktoré majú v živote nejaký problém je v dnešnej dobe veľmi pálčivý, a aj v Dome Božieho Milosrdenstva sa snažíme do určitej miery tento problém riešiť. Ženy a dievčatá, ktorým sa podávame pomocnú ruku v tomto dome sú zväčša z osobitných internátnych škôl a z detských domovov, kde po dovŕšení osemnásteho roku života sú odkázané viac menej na seba, ak nemajú žiadnych príbuzných. V schopnosti postarať sa o seba je u týchto dievčat a žien deficit. Ich uplatnenie a zaradenie do štandartnej spoločnosti je však veľmi ťažké. Majú viacero ťažkých handicapov. Nemajú žiadne pracovné návyky a zručnosti, sú lenivé, sú jednoduchšie a zväčša sú Rómky. Tento dom chce byť určitým medzipristátím, po ktorom oni znova odštartujú do normálneho života. Chceme tiež poskytnúť pomocnú ruku ženám, ktoré sa liečia zo závislosti na drogách alebo alkohole, keďže zväčša nenájdu zázemie, ktoré by im pomohlo znova žiť normálnym životom. V súčasnosti sa poskytujú služby 27 ženám v novopostavenom zariadení v Ľubici
Cieľom je poskytnúť komplexnú starostlivosť tým ženám a dievčatám, ktoré sa nachádzajú v pre nich neriešiteľnej alebo ťažko riešiteľnej situácií. Tieto služby nie sú časovo obmedzené.
Organizácia práce
V čase, ktoré prežívajú tieto dievčatá a ženy v Dome Božieho Milosrdenstva sa ich snažíme motivovať k prácam, ktoré majú rozdelené podľa dní v týždni - sú to rôzne služby potrebné na chod domu - domáce práce, upratovanie, varenie, pranie. Denný program je úzko prepojený so zariadeniami v Žakovciach. Tam začínajú svätou omšou a viaceré zostávajú v rámci pracovnej terapie v zariadení pre telesne postihnutých v Žakovciach či už ako upratovačky, pomocné pracovníčky v kuchyni, taktiež perú a starajú sa o posteľné prádlo a šatstvo telesne postihnutých. Taktiež v rámci resocializácie pomáhajú pri opatrovaní týchto postihnutých. V novom zariadení máme aj dielne, kde by sme chceli pomôcť im získať pracovné zručnosti najmä v obore šička a krajčírka, aby sa mohli uplatniť na trhu práce.


 

DBM

budova

budova

kaplnka

kaplnka

kaplnka

kaplnka


 
 
jedáleň

jedáleň

jedáleň

jedáleň


 

dnes je: 20.9.2019

meniny má: Ľuboslav, Ľuboslava

podrobný kalendár



1899396

Úvodná stránka