Prechod na navigáciu vodorovná Prechod na navigáciu Hlavné menu
IKV

Vyjadrenie Mariána Kuffu k ID v parlamente

Pán farár Kuffa a  Istanbulský dohovor (ID) v parlamente

          Pretože sa nás  často ľudia pýtajú ako to bolo vtedy v parlamente, opýtal som sa na to priamo pána farára Kuffu ako to on vidí.

          Pán farár Marián Kuffa viacnásobne a verejne poďakoval všetkým 4 parlamentným stranám, z ktorých prítomní poslanci NR SR (Smer – SD, SNS, ĽS NS, Sme rodina) v piatok dňa 29.3.2019 odvážne a jednohlasne odmietli ID v parlamente. Podľa neho majú všetci veľkú zásluhu pre dobro Slovenska. Je to dôkaz, že liberalizmus na Slovensku stále vieme spoločne potlačiť a prehlasovať v užitočných veciach. Len sa treba vždy rozumne spájať , nie rozhádať.

           Farár Kuffa si nikdy za to zásluhu nepripisoval.

           Verejne však tiež viacnásobne poďakoval osobitne Panne Márii, ktorej on pripisuje za to hlavnú zásluhu. Podľa neho sa práve Jej neuveriteľne podarilo spojiť pri hlasovaní kompletne 2 koaličné a 2 opozičné strany. Poďakoval tiež viacnásobne a verejne tým všetkým ľuďom, ktorí sa zapojili a stále sa priebežne zapájajú do pravidelných piatkových ružencových pochodov proti ID, ktoré permanentne pretrvávajú od roku 2017, už tretí kalendárny rok a týždeň, čo týždeň sa tieto pochody neustále rozširujú po ďalších a ďalších mestách a obciach Slovenska.

           Napokon poďakoval aj tým poslancom NR SR z iných strán a nezávislým poslancom, ktorí sa jednotlivo a odvážne pridali a zahlasovali v parlamente tiež proti ID.

           Farár Kuffa osobne poďakoval 3 lídrom: p. Ficovi, p. Kotlebovi, P. Kolárovi, ktorých si za túto ich historickú podporu proti ID veľmi váži.

           S pánom Dankom sa doteraz nikdy osobne nestretli, ale sprostredkovane mu tiež tlmočil svoje srdečné poďakovanie a pozdrav.

           V neposlednom rade farár Kuffa ďakuje aj svojmu bratovi Štefanovi Kuffovi, predsedovi novej kresťanskej strany KDŽP, ktorý vyvíjal maximálne úsilie a aktivity za zahlasovanie proti ID v parlamente.

           S niektorými poslancami NR SR a vplyvnými politikmi zo všetkých parlamentných strán, okrem poslancov SaS farár o ID osobne vyjednával. Ktorí  z nich boli v Žakovciach za farárom a s ktorými jednal o tom na inom mieste, to farár nevyzradil. Keď to oni povedia, je to ich vec. Dodal farár.

           Za stranu SaS jednal len s jej členmi a politikmi , nie s jej poslancami NR SR. Takmer úspešne. S úsmevom dodal farár. Údajne sa tiež veľmi spriatelili a našli vo viacerých veciach spoločnú reč.

           Farár Kuffa nevyzýva ľudí na Slovensku k nenávisti k „dženderistom“, ale k odvahe a k rozumnej razantnosti, rozhodne odmietnuť ich chorú a nevedeckú genderovú ideológiu, ktorá podľa farára poškodzuje celé ľudstvo.

           Je to najmä vďaka pánu Harabinovi, že sa téma okolo ID v predvolebnej prezidentskej kampani podstatne zmedializovala a zverejnila. Práve on to najjasnejšie, najhlasnejšie a najodvážnejšie „zakričal“ na celé Slovensko.

           Vďaka patrí aj pánovi Šefčovičovi, ktorý v zápase proti ID pomohol zmobilizovať najsilnejšiu stranu Slovenska.

           V zápase proti ID sa podľa farára Kuffu , vďaka Pánu Bohu dokázali všetci priateľsky spojiť a zjednotiť v dobrej  a zásadnej veci s víťazstvom zdravého rozumu.

          Kiežby to nebolo len jednorázovo, ale natrvalo. Len tak porazíme zlo, ktoré sa prefíkane skrýva za dobro, dodal na záver farár Kuffa.          

          Farár Kuffa nezakladal žiadnu politickú stranu, nie je lídrom žiadnej strany a nie je ani členom žiadnej strany. Je farárom pre všetkých ľudí. Ak aj vyjednáva s politikmi, nesleduje svoj osobný prospech, ale dobro nášho národa, cirkvi a kresťanskej kultúry a hlavne našich rodín, ktoré sú základnou bunkou našej spoločnosti. U politikov nehľadá politické ciele, ale hodnotové ciele prospešné pre náš národ.

          Aj keď ho mnohé liberálne média a mnohí ľudia neraz prekrúcajú a špinia, on im stále  z láskou posiela svoje kňazské požehnanie.

 

Toto je postoj nášho pána farára k ID.

 

V Žakovciach, 17.5.2019

                    Peter Vilček
               štatutárny zástupca IKV        

dnes je: 18.10.2019

meniny má: Lukáš

podrobný kalendár1911233

Úvodná stránka