Prechod na navigáciu vodorovná Prechod na navigáciu Hlavné menu
IKV

Protidrogový fond -Prevádzkové náklady resocializačného strediska na rok 2008

 

Cieľ projektu:

je poskytovanie sociálnych služieb na vysokej kvalitatívnej úrovni, k čomu je nevyhnutné získať finančné prostriedky na prevádzkové náklady resocializačného centra.
Projekt je ďalej zameraný na využitie osobných počítačov so špeciálnym programovým vybavením na skvalitnenie procesu resocializácie.
Cieľom využívania osobných počítačov klientmi sú vzdelávacie aktivity. Cieľom využívania osobných počítačov personálom je skvalitniť spisovú evidenciu klientov, vedenie knihy jázd, vedenie učtovníctva a skladového hospodárstva zariadenia a takouto formou začať s hodnotením kvality poskytovaných sociálnych služieb.
Súčasťou resocializácie je komunitný režim zariadenia v ktorom je nevyhnutnosťou vykonávanie testovania klientov na stanovenie drog a ich metabolitov v moči. Základnou podmienkou prijatia klienta a jeho zotrvania v resocializačnom zariadení je abstinencia od alkoholu a návykových látok. Za porušenie tejto podmienky je klient vylúčený z resocializačného procesu. Klient je preto povinný kedykoľvek sa podrobiť dychovej skúške a odovzdať vzorku moču na stanovenie drog. Systém práce sa skvalitní zakúpením testerov na drogy a digitálneho detektoru alkoholu.
 

Vyhodnotenie projektu
 

Projekt programového vybavenia a prevádzkových nákladov resocializačného zariadenia Inštitútu Krista Veľkňaza, pomohol resocializačnému zariadeniu k lepšiemu fungovaniu zariadenia. Bol nakúpený softvér Food 600 na ktorom sa vedie evidencia kuchyne a ďalej sa zakúpilo od firmy Mado, ktorá sa zaoberá špeciálne softvérom pre neziskové organizácie podvojné účtovníctvo, mzdy a personalistika a evidencia jázd. Ďalej bolo zdokonalené vybavenie kancelárie zakúpením farebnej tlačiarne a záložných zdrojov. Taktiež týmto projektom bola podporená prevádzka a to mzda kuriča, elektrická energia , poistka budovy, telefón a revizná správa ohrievača teplej vody. Taktiež sa nám zlepšila kontrola klientov zakúpením nového a kvalitnejšieho alkoholtestera a drogových testerov. Preto musím zhodnotiť tento projekt veľmi pozitívne.
 


 

dnes je: 20.9.2019

meniny má: Ľuboslav, Ľuboslava

podrobný kalendár1899384

Úvodná stránka